18 marca

Po raz trzeci szkoła z Tomaszowa Mazowieckiego z tablica interaktywną

17 lutego br. Szkoła Podstawowa nr 14 z Tomaszowa Mazowieckiego odebrała tablicę interaktywną – najcenniejszą nagrodę w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Szkoła za zaangażowanie w zbieranie zużytego sprzętu została wyróżniona już po raz trzeci.

Program „Moje miasto bez elektrośmieci” to obecnie najsprawniejszym programem zbierania elektrośmieci w Polsce. Dotychczas objął 10 milionów Polaków, a w ciągu najbliższych trzech lat obejmie kolejne 15 mln. Projekt skupia się na przekazaniu mieszkańcom polskich gmin, szczególnie tym najmłodszym, zasad prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a także edukacji  ekologicznej.

Szkoła z Tomaszowa Mazowieckiego uczestniczy w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” od 2015 rok, w tym czasie odebrała już trzy tablice interaktywne. Tym bardziej sukces placówki zasługuje na uwagę, ponieważ w tak krótkim czasie uzbierali bardzo dużą ilość elektrośmieci. Szkoła realizuje misję akcji poprzez promowanie i realizację ekologicznych postaw oraz organizację zbiórek zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych na teranie szkoły.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 16.03. br. podczas uroczystego apelu, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów. Nagroda została przekazana dyrekcji przez przedstawiciela ElektroEko organizatora projektu.

„Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowanie nauczycieli i uczniów szkoły w nasz projekt. Wręczenie trzeciej tablicy interaktywnej to olbrzymi sukces szkoły, który jest konsekwencją uzbierania bardzo dużej ilości zużytego sprzętu. Ten sukces z pewnością przełoży się na większe zrozumienie potrzeb ochrony środowiska naturalnego poprzez prawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, szczególnie wśród najmłodszych Polaków.

Serdecznie gratulujemy Szkole Podstawowej nr 14 z Tomaszowa Mazowieckiego, która aktywnie zaangażowała się w program i zebrała imponującą masę elektrośmieci. Dziękujemy Pani Małgorzacie Maleszce – szkolnej koordynator programu za wkład wniesiony w realizację akcji zbierania elektrośmieci.

Mamy nadzieję, że uczniowie nadal będą wykazywać się ekologicznymi postawami i selektywnie segregować elektrośmieci.