18 maja

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach zbiera na tablicę multimedialną?

Zbiórka elektrośmieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”
 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach.

Na początku kwietnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Ślaskich w Łubnianach chcąc aktywnie uczestniczyć w konkursie na „Szkołę w mieście bez elektrośmieci", rozwieszali plakaty o przeprowadzanej akcji, zachęcali sąsiadów do przywożenia na teren szkoły elektrośmieci. Wysłano informacje o zbiórce na stronę szkoły i gminy.  Dodatkowo o akcji poinformował ksiądz proboszcz.  Informację o naszej akcji zamieściła również Nowa Trybuna Opolska. Zbiórkę elektrośmieci zaplanowano na piątek 24 kwietnia kiedy w naszej szkole obchodzono Dzień Ziemi. Transmisję z akcji przeprowadziła telewizja TVP Opole.  W tym dniu „Bajkę o Jasiu Śmiecialskim” przedstawiła klasa druga.  Pani koordynator akcji podsumowała zbiórkę elektrośmieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Do godziny 900 zebrano ponad 1900 kg elektrośmieci.

Nagranie można obejrzeć w Internecie: http://opole.tvp.pl/19790839/24-kwietnia-2015
(Od 9 minuty  20 sekundy kuriera TVP Opole)

Ze względu na nadal dostarczane elektrośmieci ogłoszono kolejną zbiórkę na 29 kwietnia, zebrano wtedy ponad 1700 kg. Kolejna akcja jest zapowiedziana na 29 maja, nadal prosimy o dalsze przynoszenie elektrośmieci.

W naszej szkole w akcję bardzo mocno zaangażowali się rodzice, nauczyciele i mieszkańcy. http://psplubniany.pl/2015/05/zbiorka-elektrosmieci/

Raport przygotowała Bożena Morawska – Jednoróg  - koordynator akcji