14 marca

Szczecin dołączyl do programu "Moje miasto bez elektrośmieci"

Szczecin dołączył do gmin objętych ogólnopolskim programem edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci”. Dzięki współpracy z ElektroEko na terenie miasta wdrożony został komfortowy system zbiórki ZSEE. Korzyści odniosą również lokalne szkoły podstawowe. -  otrzymają szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Urząd Miasta Szczecin sprawuje mecenat nad programem.

Mieszkańcy Szczecina  posiadający wielkogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. popsute pralki, lodówki) mogą zamówić bezpłatną usługę ich odbioru z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub uzupełnić formularz dostępny TUTAJ.
 
W ramach programu, do dyspozycji mieszkańców Szczecina oddano dwa publiczne punkty zbierania. Przyniesiony przez mieszkańców zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przyjmowany jest w każdej ilości, bezpłatnie.
 
 
W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów , szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei przeliczane na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy - według potrzeb szkół.
 
Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w zbiórkę elektrośmieci, a następnie oddawanie ich do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko i Urząd Miasta, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.