19 września

Zostań Koordynatorem Roku! Uwaga Konkurs!

Zapraszamy wszystkich koordynatorów programu "Moje miasto bez elektrośmieci" do udziału w konkursie na Koordynatora Roku.

Konkurs rozpozpoczął się 01 września  i trwać będzie do 31 maja 2018 r.,

ale warto przystąpić już dziś i zyskać!

Jeżeli placówka nie wyznaczyła do tej pory koordynatora, wystarczy wysłać zgłoszenie e-mailem na adres: szkoła@mmbe.pl, co uprawnia już do wzięcia udziału w konkursie.

W ramach konkursu należy wykonać kilka zadań:

  • zrealizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych programu
    i wykonać zdjęcia z realizacji tych zajęć w formie relacji zdjęciowej.
  • zaplanować i zorganizować minimum 2 zbiórki elektrośmieci w roku szkolnym 2017/18, każda o masie zgodnej z minimum logistycznym (500 kg)
  • poinformować rodziców oraz lokalną społeczność o planowanej zbiórce elektrośmieci –poprzez rozdanie ulotek, wywieszenie plakatów promujących zbiórkę.
  • wykonać wraz z dziećmi dodatkowe materiały do promocji zbiórki, np.: plakat, gazetkę szkolną, inne materiały na temat prawidłowego postępowania z elektrośmieciami (liczy się Wasza pomysłowość). Następnie należy wykonać zdjęcie pracy i umieść je na Facebooku ElektroEko/Elektrośmieci i zbierać polubienia!
  • umieścić na stronie internetowej placówki informację o udziale w programie.
  • zaangażować lokalną społeczność w zbiórkę elektrośmieci z wykorzystaniem lokalnych mediów, wywieszenie plakatów informujący o zbiórce w miejscach spotkań lokalnej społeczności (domach kultury, ośrodkach zdrowia, kościele)

HARMONOGRAM KONKURSU

04 września 2017 – 31 maja 2018 – Realizacja zadań konkursowych
do 08 czerwca 2018 – Odsyłanie kart konkursowych
18 czerwca .2018 – Ogłoszenie wyników konkursu
19-22 czerwca 2018 – Uroczyste wręczenie nagród

Realizację zadań należy zaznaczać na karcie konkursowej Koordynatora, którą otrzymaliście Państwo wraz z materiałami edukacyjnymi. Kartę można także pobrać z naszej strony internetowej {>>>pobierz Kartę Konkursową Koordynatora].

 

Do wygrania nagrody:

I miejsce - laptop oraz 10 wyróżnień - tablety *

 

ZAPRASZAMY!

Regulamin konkursu [>>>pobierz]

* zdjęcie laptopa i tableta jest poglądowe