„W związku z długoletnim uczestnictwem w programie postanowiliśmy utworzyć „Elektrośmieciuszka”. Jest to specjalnie wyznaczone miejsce składowania elektrośmieci, o którym wiedzą wszyscy uczniowie oraz mieszkańcy Gołdapi. W 2020 roku, przekroczyliśmy magiczną barierę 50 ton oddanych elektrośmieci w ciągu roku. Dzięki Funduszowi Oświatowemu wyposażyliśmy placówkę w liczne pomoce szkolne takie jak: zestawy tablic multimedialnych, sprzęt sportowy, krzesełka, ławki, piłki, książki i wiele więcej.”
Alina Oleszczuk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi
„W programie „Moje miasto bez elektrośmieci” bierzemy udział od początku 2016 roku. W każdym roku szkolnym organizujemy 4 duże akcje zbierania ZSEE. Jest to poprzedzone działaniami edukacyjnymi w naszej placówce. Wykorzystujemy do tego materiały zamieszczone na stronie programu. Angażujemy całą społeczność do oddawania ZSEE rozwieszając plakaty czy rozdając ulotki. Dużą zachętą dla uczniów jest organizowanie przez naszą placówkę konkursu – klasa, która zbierze najwięcej elektrośmieci za darmo do kina leci. W wyniku wszystkich działań udało nam się pozyskać dla szkoły wiele pomocy dydaktycznych m.in.: 3 tablice multimedialne oraz 2 laptopy.”
Renata Kucharska – Koordynatorka w SP nr 80 w Warszawie
„Moje miasto bez elektrośmieci” realizujemy zaledwie dwa lata, a już możemy pochwalić się niemałymi sukcesami. Największym z nich jest oczywiście wzrost świadomości wśród rodziców i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Stało się to dzięki licznym akcjom i inicjatywom podejmowanym przez naszą placówkę. Najbardziej w pamięć zapadła mi wycieczka rowerowa ulicami Nowego Sącza, dzięki której mnóstwo nowosądeczan dowiedziało się o naszej akcji. Bardzo ważną rolę odegrały jednak systematycznie prowadzone zajęcia dydaktyczne z naszymi przedszkolakami, a także odwiedzimy samego prezydenta miasta Nowego Sącza, który aktywnie włączył się do realizowanej zbiórki elektrośmieci. W naszej pamięci zapadły również odwiedzimy samego Mateusza Ziółko, który był zachwycony naszą piosenką „Ach te elektrośmieci”. Wszystko to zaowocowało niebywałą, pokaźną liczbą elektrośmieci. Odnosiliśmy też sukcesy w konkursach: możemy się pochwalić wyróżnieniem w kategorii FILM w konkursie „Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci” oraz zajęciem I miejsca w ubiegłorocznym konkursie.”
Mariola Szczypta-Tokarz - Niepubliczne Przedszkole „Danapis’’\