01 lipca

Tablice multimedialne trafiły do zwycięskich szkół

Sukces szkół w konkursie „Szkoła w mieście bez elektrośmieci”

Szkoła Podstawowa nr 12 z Tomaszowa Mazowieckiego, Szkoła Podstawowa z Mystkowa oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 101 z Poznani nagrodzone w konkursie „Szkoła w mieście bez elektrośmieci”. Za imponujące rezultaty placówki otrzymały tablice multimedialne.

„Szkoła w mieście bez elektrośmieci” był konkursem zorganizowanym przez organizację ElektroEko i przeprowadzonym w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci. Wszystkie biorące w nim udział szkoły, przy pomocy nauczycieli oraz rodziców organizowały zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w które aktywnie włączyły się lokalne społeczności.

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 z Tomaszowa Mazowieckiego, która uzbierała blisko 15 ton elektrośmieci. Druga w kolejności była Szkoła Podstawowa z Mystkowa z wynikiem ponad 12 ton ZSEE, natomiast trzecią nagrodzoną placówką był Zespół Szkół Specjalnych nr 101 z ilością około 11 ton.

Za swoje wysiłki, szkoły zostały nagrodzone tablicami multimedialnymi, które przekazano im podczas uroczystych apeli w placówkach.

Jeszcze Serdecznie gratulujemy szkołom, które aktywnie zaangażowała się  w konkurs i zebrały imponującą masę elektrośmieci. Mamy nadzieję, że mimo zakończenia rywalizacji, uczniowie nadal będą wykazywać się ekologicznymi postawami i selektywnie segregować elektrośmieci.