27 października

WYWIAD Z KOORDYNATOREM SOŁECTWA GOGÓŁKOWO

Publikujemy kolejny z cyklu wywiadów z koordynatorami naszego programu. Tym razem mamy zaszczyt zaprezentować Wam sylwetkę koordynatora z Sołectwa Gogółkowo. Pan Radosław Przewoda koordynował zbiórkę elektrośmieci na rzecz wsparcia lokalnej świetlicy wiejskiej. Za zebrane punkty wyposażył świetlicę w projektor.
  1. Co zachęciło Państwa do zorganizowania zbiórki?

Do udziału w programie jak i organizacji akcji zbiórki, zachęciła Nas inicjatywa programu. Dzięki udziałowi w akcji zadbaliśmy o nasze gospodarstwa domowe, zbierając elektrośmieci - zalegający, nieużywany sprzęt elektryczny i elektroniczny. Akcja nie tylko wpływa korzystnie na środowisko, ale przynosi również dodatkowe korzyści i motywację do działania. Dzięki zorganizowanym zbiórkom i idei programu mogliśmy doposażyć naszą świetlicę w sprzęt dydaktyczny - projektor.

  1. Jakie sprzęty przynosili mieszkańcy, czy zbiórka trwa długo?

Zbiórka trwa nieprzerwanie od momentu zgłoszenia się do programu. Nasza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Przed naszą świetlicą postawiliśmy pojemnik, do którego można przynieść elektrośmieci o każdej porze. Często dowiadujemy się, że ktoś chce oddać sprzęt ale nie ma jak go dostarczyć do punktu zbiórki. Organizujemy wtedy odbiór elektrośmieci z danej miejscowości.

 
  1. Jak nagłaśniana była zbiórka, czy nasze bezpłatne pakiety pomogły w nagłośnieniu zbiórki?

Plakaty i kartony na baterie umieściliśmy w pobliskich sklepach, a baner, który informuje o punkcie zbiórki powiesiliśmy na pojemniku przed świetlicą. Wystarczyło by nagłośnić zbiórkę.

  1. Na co zostaną przeznaczone otrzymane e-bony?

Tak, jak wspomniałem. Za otrzymane bony dokonaliśmy już zakupu projektora na potrzeby dydaktyczne sołectwa.

  1. Czy będą Państwo dalej organizować zbiórki?

Tak, jak najbardziej akcja będzie trwała nadal. Pojemnik z elektrośmieciami zapełnia się na bieżąco, więc widać potrzebę kontynuowania działań.

  1. Czy polecą państwo Nasz program placówce lub organizacji?
Oczywiście! Program nie tylko niesie ze sobą niewymierne korzyści ekologiczne, ale i pomocowe.
 
 

Reportaż zdjęciowy ze zbiórki elektrośmieci w Sołectwie Gogółkowo.