Papier do drukarki LYRECO Budget, A4, 80 g/m², 5 ryz po 500 arkuszy
140 punktów
- +
Zestaw Podstawowy z matą Kodowanie na dywanie
Zajęcia z kodowania to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności i umiejętności współpracy. Ucząc najmłodszych kodowania nie tylko przygotowujemy dzieci do późniejszej nauki programowania, przede wszystkim kształtujemy kompetencje przyszłości. Kodowanie na dywanie, krążki matematyczne oraz kolorowe kubki, to baza, która powinna znaleźć się w każdej placówce edukacyjnej. Wymiary maty wynoszą 100x100 cm. Dwustronna mata z unikalną kratownicą o 100 polach, została podzielona czerwonymi liniami na symetryczne części. Osie na macie oznaczone są za pomocą cyfr i liter. Druga strona składa się z 81 kolorowych kół, pogrupowanych kolorystycznie po 9 z każdej barwy.
1379 punktów
- +

Zajęcia z kodowania to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności i umiejętności współpracy. Ucząc najmłodszych kodowania nie tylko przygotowujemy dzieci do późniejszej nauki programowania, przede wszystkim kształtujemy kompetencje przyszłości. Kodowanie na dywanie, krążki matematyczne oraz kolorowe kubki, to baza, która powinna znaleźć się w każdej placówce edukacyjnej. Wymiary maty wynoszą 100×100 cm. Dwustronna mata z unikalną kratownicą o 100 polach, została podzielona czerwonymi liniami na symetryczne części. Osie na macie oznaczone są za pomocą cyfr i liter. Druga strona składa się z 81 kolorowych kół, pogrupowanych kolorystycznie po 9 z każdej barwy.

Magnetyczny kalendarz pogody 2020r. – 2024r. (80cm x 60cm)
Edukacyjny kalendarz pogody został stworzony z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Kalendarz uczy dzieci kolejności występowania dni tygodnia, miesięcy, pór roku oraz powiązania z nimi globalnych warunków pogodowych i atmosferycznych. Duży, kolorowy kalendarz edukacyjny powieszony w sali przedszkolnej, klasie, świetlicy lub pokoju dziecięcym: umożliwia codzienne, samodzielne oznaczanie przez dziecko daty, pory roku i pogody, poprzez samodzielne działanie dziecka utrwala pojęcia związane z kalendarzem i pogodą, pomaga w zrozumieniu pojęcia czasu i przemijania,  wprowadza poczucie przewidywalności i bezpieczeństwa w codziennym życiu porządkując świat dziecka,  pomaga w przyswojeniu nazw dni tygodnia, miesięcy i pór roku,  dzięki kalendarzowi dziecko uczy się systematyczności w życiu codziennym Kalendarz edukacyjny zawiera: tablicę wykonaną z trwałej płyty PCV, pokrytą folią magnetyczną, o wymiarach 80cm x 60cm,  siedem ruchomych strzałek magnetycznych, cyfry magnetyczne do zmiany lat w zakresie 2018-2022,   (możliwość dokupienia cyfr i elementów ruchomych),  elementy do powieszenia na ścianie
790 punktów
- +

Edukacyjny kalendarz pogody został stworzony z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Kalendarz uczy dzieci kolejności występowania dni tygodnia, miesięcy, pór roku oraz powiązania z nimi globalnych warunków pogodowych i atmosferycznych.
Duży, kolorowy kalendarz edukacyjny powieszony w sali przedszkolnej, klasie, świetlicy lub pokoju dziecięcym: umożliwia codzienne, samodzielne oznaczanie przez dziecko daty, pory roku i pogody, poprzez samodzielne działanie dziecka utrwala pojęcia związane z kalendarzem i pogodą, pomaga w zrozumieniu pojęcia czasu i przemijania,  wprowadza poczucie przewidywalności i bezpieczeństwa w codziennym życiu porządkując świat dziecka,  pomaga w przyswojeniu nazw dni tygodnia, miesięcy i pór roku,  dzięki kalendarzowi dziecko uczy się systematyczności w życiu codziennym

Kalendarz edukacyjny zawiera: tablicę wykonaną z trwałej płyty PCV, pokrytą folią magnetyczną, o wymiarach 80cm x 60cm,  siedem ruchomych strzałek magnetycznych, cyfry magnetyczne do zmiany lat w zakresie 2018-2022,   (możliwość dokupienia cyfr i elementów ruchomych),  elementy do powieszenia na ścianie

Alfabet pisany – magnetyczny
Zestaw zawiera ponad sto elementów, liter i znaków interpunkcyjnych, wydrukowanych na kartonie, wysokość elementów 17 cm. Karton zabezpieczono przed zniszczeniem przez dwustronne foliowanie. Elementy umieszczone są w kartonie z opisanymi przegródkami, ułatwiającymi odnajdywanie wybranych znaków. Rozstawienie niebieskich linii odpowiada układowi linii na nakładce suchościeralnej na tablice magnetyczne „Trzy linie”, dostępnej w sprzedaży w naszej firmie.
640 punktów
- +

Zestaw zawiera ponad sto elementów, liter i znaków interpunkcyjnych, wydrukowanych na kartonie, wysokość elementów 17 cm. Karton zabezpieczono przed zniszczeniem przez dwustronne foliowanie. Elementy umieszczone są w kartonie z opisanymi przegródkami, ułatwiającymi odnajdywanie wybranych znaków. Rozstawienie niebieskich linii odpowiada układowi linii na nakładce suchościeralnej na tablice magnetyczne „Trzy linie”, dostępnej w sprzedaży w naszej firmie.

Harmonijny Rozwój – Zmysły i ruch
Multimedialne gry i zabawy wspierający wszechstronny rozwój dzieci w wieku 5-7 lat. Pakiet zawiera: interaktywne gry specjalnie przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej karty pracy do wydrukowania lub kopiowania zawierające ćwiczenia do wykonania indywidualnego, zespołowego lub materiały do przygotowania przedstawień teatralnych grę dydaktyczną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do wykorzystania przez całą klasę lub duże grupy dzieci. Gry interaktywne Budowniczowie – współzawodnictwo z rotacją przedstawicieli zespołów. Ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie. Łap i unikaj – ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie. Piraci – ćwiczenie koordynacji dźwiękowo-wzrokowo-ruchowej. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie. Karty pracy Znajdź różnice, Znajdź gwiazdki, Znajdź trójkąty, Znajdź kółka; Połącz podobne filiżanki; Połącz podobne zwierzaki. Gra wielkoformatowa Gra wielkoformatowa „Kierunki i kolory” polega na znajdowaniu przez dzieci rozmieszczonych na podłodze kartonów z rysunkami prawych oraz lewych dłoni i stóp w różnych kolorach. Do gry dołączono zestaw scenariuszy zabaw pozwalający na jej wykorzystanie w wielu konfiguracjach opartych na wypróbowanych mechanizmach zabawy takich jak „Stary niedźwiedź”, „Brakujące krzesło”, ”Twister”. Gra rozwija percepcję wzrokową (w szczególności rozpoznawanie kształtów, kolorów i strony lewej i prawej), reagowanie na bodźce słuchowe (aktywowanie i hamowanie) koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i współpracę w grupie.
900 punktów
- +

Multimedialne gry i zabawy wspierający wszechstronny rozwój dzieci w wieku 5-7 lat.

Pakiet zawiera:

interaktywne gry specjalnie przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej
karty pracy do wydrukowania lub kopiowania zawierające ćwiczenia do wykonania indywidualnego,
zespołowego lub materiały do przygotowania przedstawień teatralnych
grę dydaktyczną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do wykorzystania przez całą
klasę lub duże grupy dzieci.
Gry interaktywne
Budowniczowie – współzawodnictwo z rotacją przedstawicieli zespołów. Ćwiczenie percepcji wzrokowej
oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie.
Łap i unikaj – ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Koncentracja uwagi.
Współpraca w grupie.
Piraci – ćwiczenie koordynacji dźwiękowo-wzrokowo-ruchowej. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie.

Karty pracy
Znajdź różnice, Znajdź gwiazdki, Znajdź trójkąty, Znajdź kółka; Połącz podobne filiżanki; Połącz podobne zwierzaki.

Gra wielkoformatowa
Gra wielkoformatowa „Kierunki i kolory” polega na znajdowaniu przez dzieci rozmieszczonych na podłodze
kartonów z rysunkami prawych oraz lewych dłoni i stóp w różnych kolorach. Do gry dołączono zestaw scenariuszy
zabaw pozwalający na jej wykorzystanie w wielu konfiguracjach opartych na wypróbowanych mechanizmach zabawy
takich jak „Stary niedźwiedź”, „Brakujące krzesło”, ”Twister”. Gra rozwija percepcję wzrokową (w szczególności
rozpoznawanie kształtów, kolorów i strony lewej i prawej), reagowanie na bodźce słuchowe (aktywowanie
i hamowanie) koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i współpracę w grupie.

Harmonijny Rozwój – Przyroda i czas
Pakiet zawiera: interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej, karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej, grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci, poradnik metodyczny. Gry interaktywne Pory roku – gra polega na dopasowywaniu rysunków symbolizujących zjawiska i charakterystycznych czynności do poszczególnych pór roku. Pomaga w zrozumieniu cykliczności pór roku, uczy też pracy w grupie. Środowiska – pokazuje różnorodność środowisk oraz związanych z nimi zagrożeń. Ćwiczy też percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi. Uczy też współpracy w grupie. Kontynenty i oceany – dzięki tej grze dzieci poznają różne gatunki zwierząt żyjące na Ziemi. Gra pomaga w zrozumieniu różnorodności geograficznej świata przyrody. Uczy też współpracy w grupie i ćwiczy percepcję wzrokową.   Karty pracy Kolorowanka Krecik Kolorowanka Biedronki Kolorowanka Motyle Kolorowanka Jezioro Kolorowanka Las Drzewa i ich cienie Bałwan i jego cienie Połącz w pary Zwierzęta i ich dzieci Połącz w pary Zwierzęta i ich domy Połącz w pary Liście i nasiona Historyjka obrazkowa Droga do przedszkola Puzzle-wycinanka Dziki Gra wielkoformatowa Gra wielkoformatowa „Pory roku” to dydaktyczna pomoc w nauce kalendarza. Składa się z okrągłych kartonów z rysunkami charakterystycznych dla poszczególnych pór roku zjawisk przyrodniczych oraz centralnego okręgu (złożonego z czterech ćwiartek) z podziałem na miesiące. Graz pomaga w zrozumieniu m.in. cykliczności pór roku, związanych z nimi zjawisk zachodzących w pogodzie, w świecie zwierząt i roślin. Poszczególne elementy można wykorzystywać także do demonstrowania i ilustrowania wypowiedzi nauczyciela podczas innych zajęć.
900 punktów
- +

Pakiet zawiera:

interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,
karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej,
grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci,
poradnik metodyczny.

Gry interaktywne

Pory roku – gra polega na dopasowywaniu rysunków symbolizujących zjawiska i charakterystycznych czynności do poszczególnych pór roku. Pomaga w zrozumieniu cykliczności pór roku, uczy też pracy w grupie.

Środowiska – pokazuje różnorodność środowisk oraz związanych z nimi zagrożeń. Ćwiczy też percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi. Uczy też współpracy w grupie.

Kontynenty i oceany – dzięki tej grze dzieci poznają różne gatunki zwierząt żyjące na Ziemi. Gra pomaga w zrozumieniu różnorodności geograficznej świata przyrody. Uczy też współpracy w grupie i ćwiczy percepcję wzrokową.

 

Karty pracy

Kolorowanka Krecik
Kolorowanka Biedronki
Kolorowanka Motyle
Kolorowanka Jezioro
Kolorowanka Las
Drzewa i ich cienie
Bałwan i jego cienie
Połącz w pary Zwierzęta i ich dzieci
Połącz w pary Zwierzęta i ich domy
Połącz w pary Liście i nasiona
Historyjka obrazkowa Droga do przedszkola
Puzzle-wycinanka Dziki

Gra wielkoformatowa

Gra wielkoformatowa „Pory roku” to dydaktyczna pomoc w nauce kalendarza.

Składa się z okrągłych kartonów z rysunkami charakterystycznych dla poszczególnych pór roku zjawisk przyrodniczych oraz centralnego okręgu (złożonego z czterech ćwiartek) z podziałem na miesiące.

Graz pomaga w zrozumieniu m.in. cykliczności pór roku, związanych z nimi zjawisk zachodzących w pogodzie, w świecie zwierząt i roślin. Poszczególne elementy można wykorzystywać także do demonstrowania i ilustrowania wypowiedzi nauczyciela podczas innych zajęć.

Harmonijny Rozwój – Poznawanie i rozumienie
Pakiet zawiera: interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej, karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej, grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci, poradnik metodyczny. Gry interaktywne Sklep – zadaniem graczy jest umieszczenie poszczególnych produktów spożywczych (wędlin, nabiału, pieczywa i owoców oraz warzyw) na poszczególnych regałach. Gra pomaga w rozwijaniu umiejętności klasyfikowania. Ćwiczy percepcję wzrokową, koncentrację uwagi i współpracę w grupie. Opowiadania – gra polega na wspólnym układaniu elementów historii. Służy do rozwijania umiejętności rozpoznawania relacji przyczynowo-skutkowych, układania zdarzeń w kolejności i umiejętności językowych. Detektywi – zadaniem dzieci jest znalezienie na poszczególnych planszach niepasującego elementu. Gra rozwija zdolność wnioskowania.   Karty pracy Owoc czy warzywo? Zwierzęta domowe i dzikie Na okrągło Opowiadanie historii (dzieci młodsze) Opowiadanie historii (dzieci starsze) Opowiadanie historii (dzieci starsze) Zwierzęta domowe – labirynt Zwierzęta dzikie – labirynt Kolorowe koraliki Sekwencje – karta kolorowa Znajdź różnice (dzieci młodsze) Znajdź różnice (dzieci starsze) Gra wielkoformatowa Gra wielkoformatowa „Sklep spożywczy” pomaga w rozwijaniu umiejętności klasyfikowania. Na odpowiednich półkach dzieci mają umieścić kartoniki przedstawiające nabiał, mięso i wędliny, warzywa i owoce oraz pieczywo. Podczas gry uczą się współpracy w grupie. Z kolei kartonowe monety pozwalają na wykorzystanie gry w pierwszej klasie do ćwiczenia podstawowych działań matematycznych na przykładzie wyliczania należności, wydawania reszty oraz układania zadanych liczb z monet o różnych nominałach. Uzupełnieniem tego pakietu może być zestaw „Harmonijny Rozwój. Liczenie i porównywanie”.
900 punktów
- +

Pakiet zawiera:

interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,
karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej,
grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci,
poradnik metodyczny.

Gry interaktywne

Sklep – zadaniem graczy jest umieszczenie poszczególnych produktów spożywczych (wędlin, nabiału, pieczywa i owoców oraz warzyw) na poszczególnych regałach. Gra pomaga w rozwijaniu umiejętności klasyfikowania. Ćwiczy percepcję wzrokową, koncentrację uwagi i współpracę w grupie.

Opowiadania – gra polega na wspólnym układaniu elementów historii. Służy do rozwijania umiejętności rozpoznawania relacji przyczynowo-skutkowych, układania zdarzeń w kolejności i umiejętności językowych.

Detektywi – zadaniem dzieci jest znalezienie na poszczególnych planszach niepasującego elementu. Gra rozwija zdolność wnioskowania.

 

Karty pracy

Owoc czy warzywo?
Zwierzęta domowe i dzikie
Na okrągło
Opowiadanie historii (dzieci młodsze)
Opowiadanie historii (dzieci starsze)
Opowiadanie historii (dzieci starsze)
Zwierzęta domowe – labirynt
Zwierzęta dzikie – labirynt
Kolorowe koraliki
Sekwencje – karta kolorowa
Znajdź różnice (dzieci młodsze)
Znajdź różnice (dzieci starsze)

Gra wielkoformatowa

Gra wielkoformatowa „Sklep spożywczy” pomaga w rozwijaniu umiejętności klasyfikowania. Na odpowiednich półkach dzieci mają umieścić kartoniki przedstawiające nabiał, mięso i wędliny, warzywa i owoce oraz pieczywo. Podczas gry uczą się współpracy w grupie.
Z kolei kartonowe monety pozwalają na wykorzystanie gry w pierwszej klasie do ćwiczenia podstawowych działań matematycznych na przykładzie wyliczania należności, wydawania reszty oraz układania zadanych liczb z monet o różnych nominałach.

Uzupełnieniem tego pakietu może być zestaw „Harmonijny Rozwój. Liczenie i porównywanie”.

Harmonijny Rozwój – Liczenie i porównywanie
Pakiet zawiera: interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej, karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej, grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci, poradnik metodyczny. Gry interaktywne Dopasuj równoliczne – pomaga w rozwijaniu umiejętności liczenia i porównywania, wprowadza też element abstrahowania liczby. Ćwiczy percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i uczy pracy w parach. Ułóż po kolei – pomaga w rozwijaniu umiejętności liczenia i porównywania liczb oraz zrozumienia pojęcia zbioru. Ćwiczy pracę w parach. Rachmistrze – to ćwiczenie umiejętności liczenia. Rozwija zdolność analizy wzrokowej, klasyfikowania i liczenia.   Karty pracy Ułóż po kolei Połącz pasujące Od najmniejszego do największego Ułóż ołówki Gąsienica Owocowe szlaczki Kolorowanka z cyframi Ile jest prostokątów? Tyle samo – obrazki Tyle samo – cyfry Mniej czy więcej? Mały, średni, duży Gra wielkoformatowa Gra wielkoformatowa „Zbiory i liczby” składa się z dużych kartonów, na których znajdują się liczby od 1 do 10, odpowiadające im zbiory kropek oraz rysunki konkretnych przedmiotów. Grę uzupełniają znaki działań matematycznych oraz znaki różności. Podstawowa zabawa polega na dopasowywaniu przez trzy grupy dzieci kartonów reprezentujących te same liczby w każdy z wyżej opisanych sposobów. Inne zabawy to układanie liczb i zbiorów w kolejności rosnącej lub malejącej oraz porównywanie zbiorów. Gra pomaga w rozwijaniu umiejętności liczenia i znajdowania zbiorów równolicznych na obiektach konkretnych z przechodzeniem do liczenia abstrakcyjnego oraz we wprowadzaniu pojęcia liczby wyrażonej zapisem pojedynczej cyfry. Dołączone do gry kartony ze znakami dodawania, odejmowania i równości pozwalają na wykorzystanie gry również do układania i uzupełniania działań. W Poradniku zawarto propozycje scenariuszy zabaw.
900 punktów
- +

Pakiet zawiera:

interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,
karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej,
grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci,
poradnik metodyczny.
Gry interaktywne

Dopasuj równoliczne – pomaga w rozwijaniu umiejętności liczenia i porównywania, wprowadza też element abstrahowania liczby. Ćwiczy percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i uczy pracy w parach.

Ułóż po kolei – pomaga w rozwijaniu umiejętności liczenia i porównywania liczb oraz zrozumienia pojęcia zbioru. Ćwiczy pracę w parach.

Rachmistrze – to ćwiczenie umiejętności liczenia. Rozwija zdolność analizy wzrokowej, klasyfikowania i liczenia.

 

Karty pracy

Ułóż po kolei
Połącz pasujące
Od najmniejszego do największego
Ułóż ołówki
Gąsienica
Owocowe szlaczki
Kolorowanka z cyframi
Ile jest prostokątów?
Tyle samo – obrazki
Tyle samo – cyfry
Mniej czy więcej?
Mały, średni, duży

Gra wielkoformatowa

Gra wielkoformatowa „Zbiory i liczby” składa się z dużych kartonów, na których znajdują się liczby od 1 do 10, odpowiadające im zbiory kropek oraz rysunki konkretnych przedmiotów. Grę uzupełniają znaki działań matematycznych oraz znaki różności.

Podstawowa zabawa polega na dopasowywaniu przez trzy grupy dzieci kartonów reprezentujących te same liczby w każdy z wyżej opisanych sposobów.

Inne zabawy to układanie liczb i zbiorów w kolejności rosnącej lub malejącej oraz porównywanie zbiorów.
Gra pomaga w rozwijaniu umiejętności liczenia i znajdowania zbiorów równolicznych na obiektach konkretnych z przechodzeniem do liczenia abstrakcyjnego oraz we wprowadzaniu pojęcia liczby wyrażonej zapisem pojedynczej cyfry.
Dołączone do gry kartony ze znakami dodawania, odejmowania i równości pozwalają na wykorzystanie gry również do układania i uzupełniania działań. W Poradniku zawarto propozycje scenariuszy zabaw.

Harmonijny Rozwój – Ekologia i środowisko
Pakiet zawiera: interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej, karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej, grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci, poradnik metodyczny. Gry interaktywne Segregacja śmieci – służy do budowania świadomości ekologicznej oraz tworzenia nawyku segregacji odpadów. Ćwiczy też percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi. Uczy też współpracy w grupie. Ekosystem – pomaga w rozwijaniu świadomości ekologicznej i zrozumieniu złożoności ekosystemów. Ćwiczy też percepcję wzrokową i uczy współpracy w grupie. Ekoskrzaty – rozwija świadomość ekologiczną i pomaga w tworzeniu nawyków (oszczędzania wody czy ciepła). Rozwija też spostrzegawczość i umiejętność współpracy.   Karty pracy Kalendarz pogodowy cz. 1 Kalendarz pogodowy cz. 2 Wiosna – kolorowanka Lato – kolorowanka Jesień – kolorowanka Zima – kolorowanka Czego potrzebuje roślina? Co jedzą zwierzęta? Sprzątam las Chronię środowisko w swoim domu Ekologiczne puzzle Segreguję śmieci (karta kolorowa) Gra wielkoformatowa Wielkowymiarowa gra ekologiczna „Segregacja śmieci” uczy poprzez wspólne działanie i aktywność. Polem zabawy staje się podłoga – zadaniem dzieci jest przyporządkowanie poszczególnych kartoników z odpadami do właściwych pojemników. W Poradniku zawarto kilka scenariuszy zabaw.
900 punktów
- +

Pakiet zawiera:

interaktywne gry przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej,
karty pracy do kopiowania zawierające ćwiczenia do pracy indywidualnej,
grę edukacyjną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do gry na dywanie, do używania przez całą klasę lub duże grupy dzieci,
poradnik metodyczny.

Gry interaktywne

Segregacja śmieci – służy do budowania świadomości ekologicznej oraz tworzenia nawyku segregacji odpadów. Ćwiczy też percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi. Uczy też współpracy w grupie.
Ekosystem – pomaga w rozwijaniu świadomości ekologicznej i zrozumieniu złożoności ekosystemów.
Ćwiczy też percepcję wzrokową i uczy współpracy w grupie.
Ekoskrzaty – rozwija świadomość ekologiczną i pomaga w tworzeniu nawyków (oszczędzania wody czy ciepła). Rozwija też spostrzegawczość i umiejętność współpracy.

 

Karty pracy

Kalendarz pogodowy cz. 1
Kalendarz pogodowy cz. 2
Wiosna – kolorowanka
Lato – kolorowanka
Jesień – kolorowanka
Zima – kolorowanka
Czego potrzebuje roślina?
Co jedzą zwierzęta?
Sprzątam las
Chronię środowisko w swoim domu
Ekologiczne puzzle
Segreguję śmieci (karta kolorowa)

Gra wielkoformatowa

Wielkowymiarowa gra ekologiczna „Segregacja śmieci” uczy poprzez wspólne działanie i aktywność. Polem zabawy staje się podłoga – zadaniem dzieci jest przyporządkowanie poszczególnych kartoników z odpadami do właściwych pojemników. W Poradniku zawarto kilka scenariuszy zabaw.

Geometryczne obrazki – układanka
Dzieci uzupełniają kolorowe plansze wypełniając je różnymi figurami. Elementy są przezroczyste i wzajemnie proporcjonalne, co pozwala "malować" każdy z obrazów na wiele sposobów. Od 4 lat Zawartość: 136 figur z przezroczystego tworzywa w 7 kolorach (5 typów trójkątów, 2 typy kwadratów, prostokąt, sześciokąt, trapez, romb, kolo, półkoło, ćwierćkoło) - duży kwadrat o boku 5 cm - 20 dwustronnych kart zadaniowych (wym. 20 x 20 cm) - instrukcja
230 punktów
- +

Dzieci uzupełniają kolorowe plansze wypełniając je różnymi figurami. Elementy są przezroczyste i wzajemnie proporcjonalne, co pozwala „malować” każdy z obrazów na wiele sposobów.

Od 4 lat

Zawartość: 136 figur z przezroczystego tworzywa w 7 kolorach (5 typów trójkątów, 2 typy kwadratów, prostokąt, sześciokąt, trapez, romb, kolo, półkoło, ćwierćkoło) – duży kwadrat o boku 5 cm – 20 dwustronnych kart zadaniowych (wym. 20 x 20 cm) – instrukcja

Fakturowa loteryjka z fotografiami
Fotografie umożliwiają wzrokowo - dotykowe skojarzenia odczuwanej faktury i widzianego przedmiotu. Dzieci mogą dobierać w pary kartoniki o tej samej fakturze, a także moda dobierać kartonik z faktura do fotografii przedmiotu. » Zawartość: 16 kartoników z fakturą (8 par) 16 kartoników z fotografiami Kartoniki o boku 9 cm z grubej tektury plastikowa walizka instrukcja
350 punktów
- +

Fotografie umożliwiają wzrokowo – dotykowe skojarzenia odczuwanej faktury i widzianego przedmiotu. Dzieci mogą dobierać w pary kartoniki o tej samej fakturze, a także moda dobierać kartonik z faktura do fotografii przedmiotu.
» Zawartość:

16 kartoników z fakturą (8 par)
16 kartoników z fotografiami
Kartoniki o boku 9 cm z grubej tektury
plastikowa walizka
instrukcja

Ręka lewa, ręka prawa – mata edukacyjna
Kolorowa mata z mocnego winylu posłuży do wielu edukacyjnych zabaw. Dzieci szybko naucza sie rozpoznawać lewą i prawą rękę, gdyż będą wielokrotnie przykładać swoje raczki na mate. Na dłoniach dodatkowo znajdują sie litery L (lewa) oraz P (prawa). Dłonie wykonane są w czterech kolorach, aby jednocześnie wspierać rozpoznawanie i nazywanie kolorów. Na każdym boku maty znajduje sie kolorowa os liczbowa od 1 do 10, aby uczyć dzieci przeliczania i porządkowania liczb w szeregu. Do maty dołączone sa kartoniki, które można wykorzystać jako domino lub jako polecenia do ćwiczen na macie. Wiek: 4-8 lat Zawartość: mata z winylu (wym. 100 x 100 cm) - 30 kartoników z obrazkami dloni - instrukcja.
420 punktów
- +

Kolorowa mata z mocnego winylu posłuży do wielu edukacyjnych zabaw. Dzieci szybko naucza sie rozpoznawać lewą i prawą rękę, gdyż będą wielokrotnie przykładać swoje raczki na mate. Na dłoniach dodatkowo znajdują sie litery L (lewa) oraz P (prawa). Dłonie wykonane są w czterech kolorach, aby jednocześnie wspierać rozpoznawanie i nazywanie kolorów. Na każdym boku maty znajduje sie kolorowa os liczbowa od 1 do 10, aby uczyć dzieci przeliczania i porządkowania liczb w szeregu. Do maty dołączone sa kartoniki, które można wykorzystać jako domino lub jako polecenia do ćwiczen na macie.

Wiek: 4-8 lat

Zawartość: mata z winylu (wym. 100 x 100 cm) – 30 kartoników z obrazkami dloni – instrukcja.

1 2 3