• Teleskop Levenhuk LabZZ T2
  Refraktor. Średnica soczewki obiektywowej: 50 mm. Ogniskowa: 600 mm. W zestawie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów, które umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie obserwacji bez konieczności dodatkowych zakupów. Dwa okulary o różnym poziomie powiększenia umożliwiają dobór optymalnego ustawienia do wygodnej obserwacji ciał niebieskich. Lustro diagonalne i okular prostujący to akcesoria służące do uzyskiwania obrazu o prawidłowej orientacji – dzięki nim teleskop staje się doskonałą lunetą umożliwiającą prowadzenie łatwych i przyjemnych obserwacji obiektów naziemnych. Do teleskopu Levenhuk LabZZ T2 dołączony jest montaż azymutalny oraz aluminiowy statyw z regulacją wysokości. Montaż jest łatwy w obsłudze – z odnajdywaniem obiektów na rozgwieżdżonym niebie bez problemu poradzi sobie każdy początkujący użytkownik.
  1000 punktów
  - +

  Refraktor. Średnica soczewki obiektywowej: 50 mm. Ogniskowa: 600 mm.

  W zestawie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów, które umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie obserwacji bez konieczności dodatkowych zakupów. Dwa okulary o różnym poziomie powiększenia umożliwiają dobór optymalnego ustawienia do wygodnej obserwacji ciał niebieskich. Lustro diagonalne i okular prostujący to akcesoria służące do uzyskiwania obrazu o prawidłowej orientacji – dzięki nim teleskop staje się doskonałą lunetą umożliwiającą prowadzenie łatwych i przyjemnych obserwacji obiektów naziemnych.

  Do teleskopu Levenhuk LabZZ T2 dołączony jest montaż azymutalny oraz aluminiowy statyw z regulacją wysokości. Montaż jest łatwy w obsłudze – z odnajdywaniem obiektów na rozgwieżdżonym niebie bez problemu poradzi sobie każdy początkujący użytkownik.

  Klasa orientuje się na mapie i w terenie
  Pomoc dydaktyczna pozwala w praktyczny sposób zrealizować wymagania podstawy programowej w zakresie orientacji w terenie. Zaprojektowano cztery zabawy terenowe o rosnącym poziomie trudności: Zawartość: 12 kompasów do map, drążek 30 cm, miara zwijana 10-metrowa z blokadą, 12 laminowanych kart "Jak używać kompasu?", 7 laminowanych kart "Alternatywne metody wyznaczania kierunku północnego", instrukcja metodyczna (opis 4 zabaw terenowych i karty do kopiowania).
  730 punktów
  - +

  Pomoc dydaktyczna pozwala w praktyczny sposób zrealizować wymagania podstawy programowej w zakresie orientacji w terenie. Zaprojektowano cztery zabawy terenowe o rosnącym poziomie trudności:

  Zawartość:
  12 kompasów do map,
  drążek 30 cm,
  miara zwijana 10-metrowa z blokadą,
  12 laminowanych kart „Jak używać kompasu?”,
  7 laminowanych kart „Alternatywne metody wyznaczania kierunku północnego”,
  instrukcja metodyczna (opis 4 zabaw terenowych i karty do kopiowania).

  Model wewnętrznej struktury Ziemi
  Model przedstawia budowę wewnętrznej struktury Ziemi. Globus na podstawie posiada wyjmowane fragmenty, które po wyciągnięciu przedstawiają przekrój Ziemi: jądro wewnętrzne i zewnętrzne, płaszcz ziemski, skorupę ziemską. Wymiary: śr. 32 cm
  580 punktów
  - +

  Model przedstawia budowę wewnętrznej struktury Ziemi.

  Globus na podstawie posiada wyjmowane fragmenty, które po wyciągnięciu przedstawiają przekrój Ziemi:

  jądro wewnętrzne i zewnętrzne,
  płaszcz ziemski,
  skorupę ziemską.
  Wymiary: śr. 32 cm

  Na tropach nauki – Poznajemy Ziemię
  Na tropach nauki to seria pomocy dydaktycznych zaprojektowana do samodzielnej pracy ucznia nad danym zagadnieniem. Pierwszym etapem są angażujące doświadczenia, które łatwo wykonać przy użyciu prostych materiałów, a na końcu podsumować obserwacjami i wnioskami. Kolejny krok to różnorodne ćwiczenia i karty pracy, które nauczyciel znajdzie w zeszycie metodycznym. Zróżnicowana forma tych aktywności z powodzeniem zainteresuje uczniów, a tym samym pozwoli poszerzyć i utrwalić wiedzę wyniesioną z przeprowadzonych uprzednio doświadczeń. Zagadnienia programowe i ćwiczone umiejętności: Uczniowie poznają budowę Ziemi i jej warstwy. Uczniowie zrozumieją, że płyty tektoniczne Ziemi nieustannie się przemieszczają i powodują większość geologicznych zjawisk, tj. formowanie się gór czy erupcje wulkanów. Uczniowie poznają cykl skalny, będą potrafić go opisać, a także rozpoznawać typy skał.
  1350 punktów
  - +

  Na tropach nauki to seria pomocy dydaktycznych zaprojektowana do samodzielnej pracy ucznia nad danym zagadnieniem. Pierwszym etapem są angażujące doświadczenia, które łatwo wykonać przy użyciu prostych materiałów, a na końcu podsumować obserwacjami i wnioskami. Kolejny krok to różnorodne ćwiczenia i karty pracy, które nauczyciel znajdzie w zeszycie metodycznym. Zróżnicowana forma tych aktywności z powodzeniem zainteresuje uczniów, a tym samym pozwoli poszerzyć i utrwalić wiedzę wyniesioną z przeprowadzonych uprzednio doświadczeń.

  Zagadnienia programowe i ćwiczone umiejętności:

  Uczniowie poznają budowę Ziemi i jej warstwy.
  Uczniowie zrozumieją, że płyty tektoniczne Ziemi nieustannie się przemieszczają i powodują większość geologicznych zjawisk, tj. formowanie się gór czy erupcje wulkanów.
  Uczniowie poznają cykl skalny, będą potrafić go opisać, a także rozpoznawać typy skał.

  Topografia terenu – 9 modeli
  Zestaw pozwoli zapoznać się ze zróżnicowaną topografią terenu. W jego skład wchodzi 9 modeli przedstawiających kanion, góry, rzeźbę wiatrową, krajobraz wysokogórski, równinę, wyżynę, dorzecze, ujście deltowe oraz rzeźbę krasową. Wym. poszczególnych modeli ok. 16 x 11 x 6 cm.
  1020 punktów
  - +

  Zestaw pozwoli zapoznać się ze zróżnicowaną topografią terenu. W jego skład wchodzi 9 modeli przedstawiających kanion, góry, rzeźbę wiatrową, krajobraz wysokogórski, równinę, wyżynę, dorzecze, ujście deltowe oraz rzeźbę krasową.

  Wym. poszczególnych modeli ok. 16 x 11 x 6 cm.

  Mapa Świata 3D
  Geofizyczna mapa świata z wytłoczoną rzeźbą ukształtowania terenu. Zawiera informacje o roślinności i liczbie mieszkańców największych miasta, a także kontury granic administracyjnych. Napisy na mapie w języku angielskim z dołączonym tłumaczeniem legendy. Mapa jest wykonana z tworzywa. Wymiary: 96,5 x 51 cm
  430 punktów
  - +

  Geofizyczna mapa świata z wytłoczoną rzeźbą ukształtowania terenu. Zawiera informacje o roślinności i liczbie mieszkańców największych miasta, a także kontury granic administracyjnych.

  Napisy na mapie w języku angielskim z dołączonym tłumaczeniem legendy.

  Mapa jest wykonana z tworzywa.

  Wymiary: 96,5 x 51 cm

  Tellurium z napędem ręcznym
  Model układu Słońce-Ziemia-Księżyc, wykorzystywany na lekcjach geografii i astronomii do wyjaśniania obserwowanych na Ziemi zjawisk astronomicznych, tj. zaćmienia, fazy Księżyca czy pory roku. Tarcza opisana w języku polskim. Tellurium pozwala znakomicie zademonstrować oraz wytłumaczyć pojęcia związane z porami roku, dniem i nocą, godzinami oraz przypływami. Tellurium posiada źródło światła oraz zasilanie bateryjne. wymiary: 42.5 x 22 x 29.5 cm
  790 punktów
  - +

  Model układu Słońce-Ziemia-Księżyc, wykorzystywany na lekcjach geografii i astronomii do wyjaśniania obserwowanych na Ziemi zjawisk astronomicznych, tj. zaćmienia, fazy Księżyca czy pory roku. Tarcza opisana w języku polskim. Tellurium pozwala znakomicie zademonstrować oraz wytłumaczyć pojęcia związane z porami roku, dniem i nocą, godzinami oraz przypływami. Tellurium posiada źródło światła oraz zasilanie bateryjne.

  • wymiary: 42.5 x 22 x 29.5 cm
  Zestaw – skały i minerały – 50 okazów
  Profesjonalny edukacyjny zestaw skał i minerałów opracowany merytorycznie przez pracownię petrograficzno – mineralogiczną. Kolekcja zawiera 24 okazy skał i 26. Całość zapakowana w praktyczną drewnianą walizkę.  
  730 punktów
  - +

  Profesjonalny edukacyjny zestaw skał i minerałów opracowany merytorycznie przez pracownię petrograficzno – mineralogiczną. Kolekcja zawiera 24 okazy skał i 26. Całość zapakowana w praktyczną drewnianą walizkę.

   

  Ilustrowana mapa Polski dla najmłodszych
  Ilustrowana mapa w formacie B1 zawierająca 2 komplety herbów 49 byłych miast wojewódzkich. Plansze oprawione są w listwy metalowe, natomiast elementy ruchome w rzepy. Część opisowa zawiera historię: godła polskiego, herbów poszczególnych miast oraz miast wojewódzkich, opis skarbów polskiej ziemi, a także fragmenty poezji na temat ojczyzny. Mapa przedstawia: nazwy krajów, z którymi graniczy Polska, krainy geograficzne, miasta wojewódzkie, charakterystyczne obiekty architektury, a także ważne historyczne miejscowości, puszcze naszego kraju i tereny mocno zalesione oraz wykaz gatunków zwierząt pod ochroną.
  400 punktów
  - +

  Ilustrowana mapa w formacie B1 zawierająca 2 komplety herbów 49 byłych miast wojewódzkich. Plansze
  oprawione są w listwy metalowe, natomiast elementy ruchome w rzepy. Część opisowa zawiera historię:
  godła polskiego, herbów poszczególnych miast oraz miast wojewódzkich, opis skarbów polskiej ziemi,
  a także fragmenty poezji na temat ojczyzny. Mapa przedstawia: nazwy krajów, z którymi graniczy Polska,
  krainy geograficzne, miasta wojewódzkie, charakterystyczne obiekty architektury, a także ważne historyczne
  miejscowości, puszcze naszego kraju i tereny mocno zalesione oraz wykaz gatunków zwierząt pod ochroną.

  Nauka o Ziemi – zestaw 20 plansz
  Zestaw 20 plansz formatu 100 x 70 cm w oprawie gotowej do zawieszenia. Wykaz plansz: 1. Układ słoneczny, 2. Światło i kolory, 3. Pory roku, 4. Atmosfera i wnętrze Ziemi, 5. Budowa wulkanu, 6. Dzieje geologiczne Ziemi, 7. Minerały i kamienie szlachetne, 8. Dinozaury i inne gady prehistoryczne, 9. Mapa pogody, 10. Chmury i ich rodzaje, 11. Zjawiska atmosferyczne, 12. Obieg wody w przyrodzie, 13. Rzeźba powierzchni Ziemi, 14. Afryka - mapa poglądowa, 15. Ameryka Północna - mapa poglądowa, 16. Ameryka Południowa - mapa poglądowa, 17. Azja - mapa poglądowa, 18. Australia - mapa poglądowa, 19. Europa - mapa fizyczna, 20. Rodzaje i budowa elektrowni wodnych
  1330 punktów
  - +

  Zestaw 20 plansz formatu 100 x 70 cm w oprawie gotowej do zawieszenia. Wykaz plansz: 1. Układ słoneczny, 2. Światło i kolory, 3. Pory roku, 4. Atmosfera i wnętrze Ziemi, 5. Budowa wulkanu, 6. Dzieje geologiczne Ziemi, 7. Minerały i kamienie szlachetne, 8. Dinozaury i inne gady prehistoryczne, 9. Mapa pogody, 10. Chmury i ich rodzaje, 11. Zjawiska atmosferyczne, 12. Obieg wody w przyrodzie, 13. Rzeźba powierzchni Ziemi, 14. Afryka – mapa poglądowa, 15. Ameryka Północna – mapa poglądowa, 16. Ameryka Południowa – mapa poglądowa, 17. Azja – mapa poglądowa, 18. Australia – mapa poglądowa, 19. Europa – mapa fizyczna, 20. Rodzaje i budowa elektrowni wodnych

  Polska i jej województwa – program interaktywny
  Poznajmy naszą Ojczyznę, ucząc się i bawiąc. Jest to oprogramowanie PC CD-ROM posiadające tzw. nieograniczoną czasowo szkolną licencję grupową - pojedynczą lub sieciową maksymalnie na 20 komputerach. Współpracuje ze wszystkimi typami tablic interaktywnych i platformami systemów operacyjnych takich jak Windows 7, Windows 8 i Windows 10.
  890 punktów
  - +

  Poznajmy naszą Ojczyznę, ucząc się i bawiąc. Jest to oprogramowanie PC CD-ROM posiadające tzw. nieograniczoną czasowo szkolną licencję grupową – pojedynczą lub sieciową maksymalnie na 20 komputerach.

  Współpracuje ze wszystkimi typami tablic interaktywnych i platformami systemów operacyjnych takich jak Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

  Dzieje Ziemi, część 1-3. Zestaw 3 plansz
  Plansze naścienne x 3 sztuki. Rozmiar planszy: 100 x70 cm. Krawędź górna i dolna wykończone są stalowymi wzmocnieniami. Plansze są obustronnie foliowane (zapewnia to wieloletnią trwałość i łatwość czyszczenia)
  310 punktów
  - +

  Plansze naścienne x 3 sztuki. Rozmiar planszy: 100 x70 cm. Krawędź górna i dolna wykończone są stalowymi wzmocnieniami. Plansze są obustronnie foliowane (zapewnia to wieloletnią trwałość i łatwość czyszczenia)

  1 2