Skaczemy do setki – mata aktywności
Mata pomaga rozwijać myślenie matematyczne, ćwiczy liczenie do 100, proste działania arytmetyczne i wzorce liczb. Kolorowymi ramkami zaznaczamy wybrane liczby, aby skierować na nie uwagę dzieci.Instrukcja zawiera propozycje różnych 10 zabaw. Zawartość: mata winylowa 120 x 120 cm, 54 kolorowe ramki, 2 kostki liczbowe o boku 12 cm, instrukcja
340 punktów
- +

Mata pomaga rozwijać myślenie matematyczne, ćwiczy liczenie do 100, proste działania arytmetyczne i wzorce liczb. Kolorowymi ramkami zaznaczamy wybrane liczby, aby skierować na nie uwagę dzieci.Instrukcja zawiera propozycje różnych 10 zabaw.

Zawartość: mata winylowa 120 x 120 cm, 54 kolorowe ramki, 2 kostki liczbowe o boku 12 cm, instrukcja

System dziesiętny 0-9.999.999 – tablica do działań
Tablica w prosty sposób pokazuje istotę systemu dziesiętnego. Poszczególne rzędy wykonane są w trójkolorowej sekwencji, ukazując grupę jedności, grupę tysięcy i milion. W każdej kolumnie jest miejsce tylko na dziewięć żetonów-magnesów, co odpowiada temu, iż po dołożeniu dziesiątego elementu następuje przejście do wyższego rzędu (np. 9 jedności + dodatkowa jedność = 1 dziesiątka). Tak obrazowy schemat to doskonały wstęp do kolejnych ćwiczeń, tj. zapisywanie i czytanie liczb wielocyfrowych, działania arytmetyczne na liczbach wielocyfrowych Zawartość: magnetyczna tablica w ramie aluminiowe (71 x 71 cm), 70 żetonów-magnesów (30 czerwonych, 20 żółtych, 20 zielonych).
810 punktów
- +

Tablica w prosty sposób pokazuje istotę systemu dziesiętnego. Poszczególne rzędy wykonane są w trójkolorowej sekwencji, ukazując grupę jedności, grupę tysięcy i milion. W każdej kolumnie jest miejsce tylko na dziewięć żetonów-magnesów, co odpowiada temu, iż po dołożeniu dziesiątego elementu następuje przejście do wyższego rzędu (np. 9 jedności + dodatkowa jedność = 1 dziesiątka). Tak obrazowy schemat to doskonały wstęp do kolejnych ćwiczeń, tj. zapisywanie i czytanie liczb wielocyfrowych, działania arytmetyczne na liczbach wielocyfrowych
Zawartość: magnetyczna tablica w ramie aluminiowe (71 x 71 cm), 70 żetonów-magnesów (30 czerwonych, 20 żółtych, 20 zielonych).

Domino – mnożenie do 100 (4 zestawy)
Proponowany zestaw domin pozwala ćwiczyć pamięciowe działania na mnożenie w zakresie 100. Ułożone swoiste równania dzieci mogą przepisywać do zeszytu. Zestaw zawiera 4 układanki, a każda z nich znakowana jest kolorystycznie dla łatwego sortowania. Kostki domina wykonane są z grubego tworzywa o bezpiecznie wykończonych rogach - są bardzo trwałe i można je myć.
530 punktów
- +

Proponowany zestaw domin pozwala ćwiczyć pamięciowe działania na mnożenie w zakresie 100. Ułożone swoiste równania dzieci mogą przepisywać do zeszytu. Zestaw zawiera 4 układanki, a każda z nich znakowana jest kolorystycznie dla łatwego sortowania. Kostki domina wykonane są z grubego tworzywa o bezpiecznie wykończonych rogach – są bardzo trwałe i można je myć.

Metr sześcienny do demonstracji
Zestaw dydaktyczny pozwala obrazowo zademonstrować pojęcie jednego metra sześciennego. Uczniowie w łatwy sposób dowiadują się jaka jest zależność między rozmiarem i objętością. Zawartość : 12 prętów z tworzywa o długości 100 cm oraz 8 złączek. Złączki oraz pręty zostały wykonane z plastiku.
190 punktów
- +

Zestaw dydaktyczny pozwala obrazowo zademonstrować pojęcie jednego metra sześciennego. Uczniowie w łatwy sposób dowiadują się jaka jest zależność między rozmiarem i objętością.

Zawartość : 12 prętów z tworzywa o długości 100 cm oraz 8 złączek. Złączki oraz pręty zostały wykonane z plastiku.

Pokochać równania – aktywny zestaw demonstracyjny
Z myślą o uczniach przygotowaliśmy pomoc dydaktyczną, która w aktywny i obrazowy sposób pomoże zrozumieć świat równań.  Krok po kroku nauczyciel może omówić w aktywny sposób z całą klasą wszystkie treści wymagane podstawą programową w zakresie równań pierwszego stopnia z jedną niewiadomą: w klasach IV-VI prezentując równania z niewiadomą tylko po jednej stronie i rozwiązując je kolejno przez zgadywanie, dopełnianie i wykonywanie działania odwrotnego oraz w klasach VII-VIII sprawdzając najpierw czy dana liczba jest rozwiązaniem równania (podstawianie) a następnie wprowadzając metodę równań równoważnych. Zestaw zawiera magnetyczna plansza do zapisu suchościeralnego (wym. 80 x 80 cm), 30 krążków magnetycznych niebiesko-czerwonych (śr. 5 cm), 15 krążków magnetycznych "x/-x" (śr. 5 cm), wszystkie elementy wykonane z folii magnetycznej,2 pudełka na krążki.
710 punktów
- +

Z myślą o uczniach przygotowaliśmy pomoc dydaktyczną, która w aktywny i obrazowy sposób pomoże zrozumieć świat równań.  Krok po kroku nauczyciel może omówić w aktywny sposób z całą klasą wszystkie treści wymagane podstawą programową w zakresie równań pierwszego stopnia z jedną niewiadomą: w klasach IV-VI prezentując równania z niewiadomą tylko po jednej stronie i rozwiązując je kolejno przez zgadywanie, dopełnianie i wykonywanie działania odwrotnego oraz w klasach VII-VIII sprawdzając najpierw czy dana liczba jest rozwiązaniem równania (podstawianie) a następnie wprowadzając metodę równań równoważnych.

Zestaw zawiera magnetyczna plansza do zapisu suchościeralnego (wym. 80 x 80 cm), 30 krążków magnetycznych niebiesko-czerwonych (śr. 5 cm), 15 krążków magnetycznych „x/-x” (śr. 5 cm), wszystkie elementy wykonane z folii magnetycznej,2 pudełka na krążki.

Klocki K’NEX Środki transportu 3+
Zestaw  zawiera 229 klocków, w tym 36 różnego rodzaju kół, zbudujcie 13 atrakcyjnych modeli, modele może budować jednocześnie 8-10 dzieci, dla dzieci powyżej 3 roku życia, praktyczne pudełko - schowek z instrukcją składania.
1220 punktów
- +

Zestaw  zawiera 229 klocków, w tym 36 różnego rodzaju kół, zbudujcie 13 atrakcyjnych modeli, modele może budować jednocześnie 8-10 dzieci, dla dzieci powyżej 3 roku życia, praktyczne pudełko – schowek z instrukcją składania.

Klocki K’NEX Środki transportu 8+
Zestaw składa się z  131 części (129 części + 2 silniki) +  5 instrukcji z instrukcjami Zestaw zawiera: źródeł energii w różnych typach pojazdów, zmiana elastyczności gumki podczas użytkowania, różnica między energią potencjalną a kinetyczną, jak zwiększyć energię kinetyczną pojazdu napędzanego wiatrem.
530 punktów
- +

Zestaw składa się z  131 części (129 części + 2 silniki) +  5 instrukcji z instrukcjami
Zestaw zawiera: źródeł energii w różnych typach pojazdów, zmiana elastyczności gumki podczas użytkowania, różnica między energią potencjalną a kinetyczną, jak zwiększyć energię kinetyczną pojazdu napędzanego wiatrem.

Klocki K’NEX Matematyka podstawy
Zestaw wprowadza w świat dwu- i trójwymiarowych kształtów, ułamków i symetrii osiowej,  zbudujcie aż 38 unikalnych modeli 2D i 3D, zestaw zawiera 142 elementy, 72 strony przewodnika i 12 planów nauczania, praktyczne pudełko z instrukcją budowania  
730 punktów
- +

Zestaw wprowadza w świat dwu- i trójwymiarowych kształtów, ułamków i symetrii osiowej,  zbudujcie aż 38 unikalnych modeli 2D i 3D, zestaw zawiera 142 elementy, 72 strony przewodnika i 12 planów nauczania, praktyczne pudełko z instrukcją budowania

 

Zometool Creator 1
Zestaw dobrany tak, aby możliwe było stworzenie różnorodnych brył i innych modeli przestrzennych. System konstrukcyjny, który wspiera i uzupełnia naukę wielu przedmiotów, głównie matematyki i przyrody. Gwarantuje angażujące, inspirujące i motywujące do nauki doświadczenie dla uczniów w każdym wieku. Klocki składają się z kulki mającej 62 otwory. Otwory mają trzy różne kształty, które pasują do określonego koloru patyczka. Zawartość:  246 elementów, walizeczka z przegródkami, kolorowa broszura z modelami do złożenia (w jęz. angielskim), z polskim tłumaczeniem.
730 punktów
- +

Zestaw dobrany tak, aby możliwe było stworzenie różnorodnych brył i innych modeli przestrzennych. System konstrukcyjny, który wspiera i uzupełnia naukę wielu przedmiotów, głównie matematyki i przyrody. Gwarantuje angażujące, inspirujące i motywujące do nauki doświadczenie dla uczniów w każdym wieku. Klocki składają się z kulki mającej 62 otwory. Otwory mają trzy różne kształty, które pasują do określonego koloru patyczka.

Zawartość:  246 elementów, walizeczka z przegródkami, kolorowa broszura z modelami do złożenia (w jęz. angielskim), z polskim tłumaczeniem.

MATEMATYKA dla klas I – III – plansze A1
Plansze dydaktyczne dla klas I-III szkoły podstawowej. Zestaw zawiera 20 plansz o wymiarach 63×85 cm. Plansze są dwustronnie foliowane, wzmocnione kolorowa listwą metalową z zawieszką. 1) Dodawanie liczb 2) Dodawanie pisemne 3) Dzielenie liczb 4) Dziesiątkowy układ pozycyjny 5) Dziesiątkowy system liczenia 6) Kolejność wykonywania działań 7) Dzielenie pisemne 8) Liczby naturalne 9) Mnożenie pisemne 10) Odejmowanie liczb 11) Oś liczbowa 12) Przemienność dodawania 13) Przemienność mnożenia 14) Rozdzielność mnożenia względem odejmowania 15) Zero w odejmowaniu i mnożeniu 16) Mnożenie liczb 17) Łączność mnożenia 18) Łączność dodawania 19) Mnożenie i dzielenie przez 1 i tą samą liczbę
1040 punktów
- +

Plansze dydaktyczne dla klas I-III szkoły podstawowej.

Zestaw zawiera 20 plansz o wymiarach 63×85 cm. Plansze są dwustronnie foliowane, wzmocnione kolorowa listwą metalową z zawieszką.

1) Dodawanie liczb
2) Dodawanie pisemne
3) Dzielenie liczb
4) Dziesiątkowy układ pozycyjny
5) Dziesiątkowy system liczenia
6) Kolejność wykonywania działań
7) Dzielenie pisemne
8) Liczby naturalne
9) Mnożenie pisemne
10) Odejmowanie liczb
11) Oś liczbowa
12) Przemienność dodawania
13) Przemienność mnożenia
14) Rozdzielność mnożenia względem odejmowania
15) Zero w odejmowaniu i mnożeniu
16) Mnożenie liczb
17) Łączność mnożenia
18) Łączność dodawania
19) Mnożenie i dzielenie przez 1 i tą samą liczbę

Krokodyli skok!
Skacz nad krokodylem! Ucz się kolorów, kształtów i liczenia do 10, jednocześnie unikając krokodyla. Kolorowa mata zachęci dzieci do zabawy – jest idealna do zabawy indywidualnej, w parach oraz w małej grupie. W zestawie znajduje się kolorowa mata winylowa (250 x 75 cm), dwie kostki (12 cm) oraz 40 znaczków ze zwierzątkami.
420 punktów
- +

Skacz nad krokodylem! Ucz się kolorów, kształtów i liczenia do 10, jednocześnie unikając krokodyla. Kolorowa mata zachęci dzieci do zabawy – jest idealna do zabawy indywidualnej, w parach oraz w małej grupie.

W zestawie znajduje się kolorowa mata winylowa (250 x 75 cm), dwie kostki (12 cm) oraz 40 znaczków ze zwierzątkami.

Bryły geometryczne z magnetyczną płaszczyzną cięcia
Zestaw zawiera 13 brył z magnetycznymi powierzchniami cięcia. Pomoc do wykorzystania na lekcjach z zakresu stereometrii. Wysokość brył 10 – 16 cm
960 punktów
- +

Zestaw zawiera 13 brył z magnetycznymi powierzchniami cięcia. Pomoc do wykorzystania na lekcjach z zakresu stereometrii.
Wysokość brył 10 – 16 cm

1 2 3